17.03.2023

Wojskowy Instytut Medyczny

Całkiem niedawno uruchomiono szpital modułowy na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Szpital ma 66 stanowisk intensywnej terapii wyposażonych w respiratory i kardiomonitory wraz z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną. W razie potrzeby można go przystosować do przyjęcia 124 pacjentów.

– Szpital modułowy to najwyższy poziom bezpieczeństwa epidemicznego personelu i pacjentów, jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt i przygotowany do leczenia najcięższych przypadków zakażeń. Przy jego tworzeniu wykorzystano doświadczenia nabyte w Lombardii i USA– powiedział gen. dyw. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

Oprócz funkcji szkoleniowych, szpital modułowy będzie gotowy do realizacji wyznaczonej misji medycznej w każdym czasie i miejscu nawet po zakończeniu epidemii. Jednostka zostanie również włączona w system zabezpieczenia medycznego wojsk na czas kryzysu lub wojny – Kiedy zaraza minie to ten moduł zostanie. Szpital modułowy będzie służył jako ośrodek szkoleniowy dla wojskowej służby zdrowia. Jest to rozwiązanie unikalne oraz wyjątkowe – dodał szef MON.

Z dumą informujemy, że wyposażenie przeciwodleżynowe dla szpitala modułowego WIM zrealizowała firma REVITA.