materace przeciwodleżynowe dla dzieci

Materace przeciwodleżynowe dla dzieci


Materace przeciwodleżynowy dla dzieci


Najlepsze odciążenie dla chorych dzieci oferują produkowane przez nas materace przeciwodleżynowe. Są to materace przeciwodleżynowe, które działają zmiennociśnieniowo; ciało dziecka leżącego na materacu podpierane jest na zmianę w różnych miejscach, co oprócz zmniejszenia ucisku zdecydowanie poprawia także ukrwienie tkanek i termowentylację skóry. Mechanizm pompy stale zmienia miejsce, w które tłoczy powietrze do materaca oraz wartości ciśnienia powietrza w jego komorach. Materace składają się z kilkunastu komór powietrznych, które na zmianę zostają napełniane powietrzem lub opróżniane z niego. Dzieje się to w równych cyklach. Dzięki temu nie ma stałego ucisku na ciało dziecka i jest ono bezustannie i rytmicznie masowane.

Materace przeciwodleżynowy dla dzieci


Przeprowadziliśmy wiele badań dążących do „przeniesienia” naturalnej zmiany ułożenia zdrowego człowieka na pacjenta leżącego nieruchomo. Badania wykazały, że największą skuteczność przeciwodleżynową wykazuje technika zmiennego ciśnienia realizowana przy użyciu wyrobu medycznego: materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy. Tylko materac przeciwodleżynowy dla dzieci stwarza warunki zbliżone do naturalnych- zmienia miejsca i wartości ucisku, posiada najlepsze odciążenie. Pozwala to na skuteczną redukcję ucisku na ciało pacjenta.

Terapeutyczny materac przeciwodleżynowy dla dzieci musi redukować temperaturę i zapewniać stały przepływ powietrza pomiędzy nim a ciałem dziecka. Takie wymogi spełniają jedynie materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Ciało dziecka leżącego na materacu przeciwodleżynowym dla dzieci podpierane jest na zmianę w różnych miejscach, co oprócz zmniejszenia ucisku zdecydowanie poprawia także ukrwienie tkanek i termowentylację skóry. Mechanizm pompy stale zmienia miejsce, w które tłoczy powietrze do materaca oraz wartości ciśnienia powietrza w jego komorach.

Według opinii ekspertów z EPUAP (European Pressure Ulcer Advisory Panel) oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy to najbardziej skuteczny sposób w prewencji i jest wymagany w terapii odleżyn.

Metodologia badań materacy została opracowana w oparciu o dane Gaymar Industries, Inc.Research Labs.
Opracowanie zgodne z wytycznymi:
  • Decubitus, niezależne laboratorium badawcze.
  • EPUAP (European Pressure Ulcer Advisory Panel).
  • Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.