łatwoślizgi

dożywotnia gwarancja serwisu

MODEL

łatwoślizg

podkłady do bezpiecznego przemieszczania chorego z ograniczoną ruchomością lub jej brakiem. Czynności polegające na przemieszczaniu osób bezwładnych lub z ograniczoną ruchomością powodują częste powikłania i negatywne skutki zarówno u chorych (stłuczenia, naciągnięcia i przerwania ciągłości tkanek) jak i u personelu pielęgnacyjnego (przesilenia, nadwyrężenia mięśni, dyskopatia). Łatwoślizg to prosta i skuteczna pomoc ułatwiająca przemieszczanie chorego w łóżku i na wózek inwalidzki oraz jego przenoszenie.

cechy:

łatwoślizg umożliwia zachowanie i kontrolowanie prawidłowej postawy oraz redukuje niepotrzebny stres u chorego i personelu pielęgnacyjnego. Zastosowanie jest proste, szybkie i nie pociąga za sobą żadnych problemów technicznych, jak w przypadku stosowania innych urządzeń np. wysięgniki sufitowe czy tzw. „żurawiki”. Łatwoślizg jest wykonany z ultracieńkiego, specjalnie powleczonego nylonu. Jego specyficzną cechą jest maksymalna redukcja siły tarcia i pozyskanie doskonałych możliwości ślizgania. Bez większego trudu i wysiłku możemy bezpiecznie i stabilnie; pod kontrolą przesuwać i obracać ciężką, bezwładną osobę. Możemy rotować z pozycji leżenia na plecach do pozycji leżenia na brzuchu (lub odwrotnie), a co najważniejsze dokonujemy tego nie dotykając bezpośrednio ciała pacjenta. Skóra chorego nie jest poddawana żadnemu rozciąganiu ani miejscowemu działaniu nadmiernych sił destrukcyjnych. Przepuszczalność pary wodnej i powietrza jest przetestowana i jednorodna. Łatwoślizg można łatwo, szybko czyścić i żadne zanieczyszczenia nie wnikają w jego strukturę. Membrana wykonana jest z nylonu – tworzywa całkowicie bezpiecznego i obojętnego dla organizmu, wyjątkowo wytrzymałego na rozciąganie. Łatwoślizg jest zmywalny i łatwy do zdjęcia w celu wyprania, wymiany lub uzyskania dostępu do materaca. Jest odporny na gotowanie, suszenie i prasowanie w temperaturze do 105°C oraz na powszechnie dostępne, wodne i alkoholowe środki dezynfekcyjne. Łatwoślizg jest tak cienki, że możemy go w całości objąć dłonią lub schować do kieszeni. Przed użyciem łatwoślizgu opiekun musi wstępnie „poćwiczyć” jego stosowanie na sobie, tak aby wyczuć śliskość materiału i móc go bezpiecznie używać wobec niepełnosprawnych.

Łatwoślizg LubriMED®

Wymiary:

UNO, łatwoślizg pojedynczy 

220 x 140 cm

ROLO, jest zszyty w rulon, /podwójny; z funkcją noszy/

220 x 140 x 2 cm (rulon)

pranie mechaniczne, gotowanie oraz suszenie w temp. 105o C

wymiary: dostosowane do leża łóżka 

90 x 200 cm,

opcje:

zmiany wymiarów, wszycie uchwytów transportowych- dyslokacyjnych. Produkowane przez nas łatwoślizgi to jedyna taka oferta na polskim rynku. Realizujemy zamówienia we wszystkich rozmiarach, także wg indywidualnych nietypowych wzorów i życzeń naszych odbiorców.

Rejestracja: URPLWMiPB

zgodność i normy: CE, (UE) 2017/745 PN-EN 12182, PN-EN 1041, PN-EN 15223, PN-EN ISO 9001

przebadane według: PN-EN 14362-2, PN-EN 14184-1, PN-EN ISO 3071.