łatwoślizgi

dożywotnia gwarancja serwisu

MODEL

łatwoślizg

podkłady do bezpiecznego przemieszczania chorego z ograniczoną ruchomością lub jej brakiem. Czynności polegające na przemieszczaniu osób bezwładnych lub z ograniczoną ruchomością powodują częste powikłania i negatywne skutki zarówno u chorych (stłuczenia, naciągnięcia i przerwania ciągłości tkanek) jak i u personelu pielęgnacyjnego (przesilenia, nadwyrężenia mięśni, dyskopatia). Łatwoślizg to prosta i skuteczna pomoc ułatwiająca przemieszczanie chorego w łóżku i na wózek inwalidzki oraz jego przenoszenie.

cechy:

łatwoślizg umożliwia zachowanie i kontrolowanie prawidłowej postawy oraz redukuje niepotrzebny stres u chorego i personelu pielęgnacyjnego. Zastosowanie jest proste, szybkie i nie pociąga za sobą żadnych problemów technicznych, jak w przypadku stosowania innych urządzeń np. wysięgniki sufitowe czy tzw. „żurawiki”. Łatwoślizg jest wykonany z ultracieńkiego, specjalnie powleczonego nylonu. Jego specyficzną cechą jest maksymalna redukcja siły tarcia i pozyskanie doskonałych możliwości ślizgania. Bez większego trudu i wysiłku możemy bezpiecznie i stabilnie; pod kontrolą przesuwać i obracać ciężką, bezwładną osobę. Możemy rotować z pozycji leżenia na plecach do pozycji leżenia na brzuchu (lub odwrotnie), a co najważniejsze dokonujemy tego nie dotykając bezpośrednio ciała pacjenta. Skóra chorego nie jest poddawana żadnemu rozciąganiu ani miejscowemu działaniu nadmiernych sił destrukcyjnych. Przepuszczalność pary wodnej i powietrza jest przetestowana i jednorodna. Łatwoślizg można łatwo, szybko czyścić i żadne zanieczyszczenia nie wnikają w jego strukturę. Membrana wykonana jest z nylonu – tworzywa całkowicie bezpiecznego i obojętnego dla organizmu, wyjątkowo wytrzymałego na rozciąganie. Łatwoślizg jest zmywalny i łatwy do zdjęcia w celu wyprania, wymiany lub uzyskania dostępu do materaca. Jest odporny na gotowanie, suszenie i prasowanie w temperaturze do 105°C oraz na powszechnie dostępne, wodne i alkoholowe środki dezynfekcyjne. Łatwoślizg jest tak cienki, że możemy go w całości objąć dłonią lub schować do kieszeni. Przed użyciem łatwoślizgu opiekun musi wstępnie „poćwiczyć” jego stosowanie na sobie, tak aby wyczuć śliskość materiału i móc go bezpiecznie używać wobec niepełnosprawnych.

Łatwoślizg LubriMED®

Wymiary:

UNO, łatwoślizg pojedynczy 

220 x 140 cm

ROLO, jest zszyty w rulon, /podwójny; z funkcją noszy/

220 x 140 x 2 cm (rulon)

pranie mechaniczne, gotowanie oraz suszenie w temp. 105o C

wymiary: dostosowane do leża łóżka 

90 x 200 cm,

opcje:

zmiany wymiarów, wszycie uchwytów transportowych- dyslokacyjnych. Produkowane przez nas łatwoślizgi to jedyna taka oferta na polskim rynku. Realizujemy zamówienia we wszystkich rozmiarach, także wg indywidualnych nietypowych wzorów i życzeń naszych odbiorców.

Rejestracja: URPLWMiPB

zgodność i normy: CE, (UE) 2017/745 PN-EN 12182, PN-EN 1041, PN-EN 15223, PN-EN ISO 9001

przebadane według: PN-EN 14362-2, PN-EN 14184-1, PN-EN ISO 3071.

Łatwoślizgi


Przy dyslokacji, przesuwaniu pacjentów, bezwładnych i z ograniczoną ruchomością należy stosować łatwoślizgi. Łatwoślizg umożliwia zmianę pozycji pacjenta z brakiem efektu tarcia. Specyficzną cechą łatwoślizgu jest maksymalna redukcja siły tarcia i pozyskanie doskonałych możliwości ślizgania. Bez większego trudu i wysiłku możemy bezpiecznie i stabilnie; pod kontrolą przesuwać i obracać ciężką, bezwładną osobę. Możemy rotować z pozycji leżenia na plecach do pozycji leżenia na brzuchu (lub odwrotnie), a co najważniejsze dokonujemy tego nie dotykając bezpośrednio ciała pacjenta. Skóra chorego nie jest poddawana żadnemu rozciąganiu ani miejscowemu działaniu nadmiernych sił tzw. tnących/ skośnych. Łatwoślizg jest tak cienki, że możemy go w całości objąć dłonią lub schować do kieszeni.

Łatwoślizg umożliwia kontrolowane przesuwanie pacjenta:
a/ w górę łóżka;
- z pozycji leżącej do siedzącej,
- z pozycji siedzącej do leżącej,
- w pozycji leżącej,
b/ przetaczanie;
- umieszczenie chorego w wymaganej pozycji
np. dla wykonania czynności pielęgnacyjnych,
c/ rotowanie;
- obracanie z leżenia na brzuchu do leżenia na plecach,
- obracanie z leżenia na plecach do leżenia na brzuchu,
d/ wspomaganie do opuszczenia łóżka;
- do siedzenia np. na wózku inwalidzkim,
- do samodzielnego lub wspomaganego stania,
e/ przesuwanie boczne, unoszenie i przenoszenie np. zmiana łóżka.

WARUNKI WYMAGANE DLA KONTROLOWANEJ DYSLOKACJI CHORYCH.
Przy wykonywaniu dyslokacji w łóżku medycznym oraz przenoszenia pacjenta należy pamiętać, aby:
  • przenosić chorych stosując wskazanie na obciążenie do 20 kg na 1 osobę przenoszącą,
  • chwytać zawsze symetrycznie i parami ( 2, 4, lub 6 osób ),
  • przy ręcznej dyslokacji pacjentów ciężkich, bezwładnych i z ograniczoną ruchomością stosować łatwoślizgi i obciążenie maksymalne 130 kg.,
  • ruchy wykonywać dokładnie, płynnie, powolnie, bez szarpania, tak by nie narażać skóry chorego na działanie gwałtownych sił,
  • przesuwać chorego nie podnosząc go,
  • przemieszczać chorego na łóżku pociągając za górną warstwę łatwoślizgu,
  • jeśli chcesz pochwycić chorego nie dotykać bezpośrednio jego ciała; korzystając z jego piżamy, łatwoślizgu lub prześcieradła (wykorzystaj duży ręcznik, którym można opasać chorego np. w poprzek klatki piersiowej, lub pod pachami),
  • jeśli to możliwe wykonywać przemieszczanie z pomocnikiem, działanie będzie zawsze symetryczne i bezpiecznie kontrolowane.