Ala

produkujemy najwyższą jakość

MODEL

Ala

przeciwodleżynowa, zmiennociśnieniowa poduszka siedzeniowa z wymiennymi komorami. Profilaktyka odleżyn.

cechy:

poduszka zmiennociśnieniowa do opieki długoterminowej, budowa prostokomorowa, posiada wymienne elementy. Działanie profilaktyczne dzięki dobrym właściwościom redukcji siły ucisku, chłodzącym i mechanoterapeutycznym (masaż). Konstrukcja poduszki pozwala na łatwą i szybką wymianę pojedynczych komór w przypadku ich uszkodzenia. Poduszka o wysokości 10 cm, wykonana z pianki PU, komory z PCVN. Poduszkę zmiennociśnieniową tworzy zespół połączonych ze sobą elastycznych komór powietrznych. Komory te zagłębione są w piance poliuretanowej. Poduszka umieszczona jest w pokrowcu membraMED® zamykanym na suwak. Pokrowiec posiada zabezpieczenie przeciwpoślizgowe, które skutecznie stabilizuje poduszkę na wózku inwalidzkim. Poduszka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby skutecznie zapobiegać powstawaniu odleżyn i zapewnić maximum komfortu osobom zmuszonym do pozostawania przez długi czas w pozycji siedzącej. Działanie poduszek siedzeniowych jest porównywalne z materacami zmiennociśnieniowymi. Komory poduszki automatycznie współpracują ze sobą przy nabieraniu i wypuszczaniu powietrza. Poduszka wykonana jest z elastycznego tworzywa i umieszczona w pokrowcu zamykanym na suwak.

Pokrowiec jest dostosowany do mycia i prania. Dolna część pokrowca wykonana jest z materiału przeciwpoślizgowego dla wymaganej stabilizacji poduszki. Dwa wloty powietrza zasilają dwie główne sekcje w poduszce- system pracuje w czterech fazach:

faza 1. wypełnienie wszystkich komór,

faza 2. wypompowanie z co drugiej komory,

faza 3. wypełnienie wszystkich komór,

faza 4. wypompowanie z komór dotychczas stale wypełnionych.

 

Napełnianie poduszki powietrzem wykonywane jest automatycznie przez pompę, która jest połączona z poduszką przewodami powietrza. Pompa, samoczynnie i precyzyjnie reguluje ciśnienie powietrza w poduszce (zgodnie z wybranym przez użytkownika trybem pracy) wg. wybranej przez użytkownika wartości ciśnienia. Zalecamy korzystanie z pomp IZA, IDA lub OLA.

dwie komory główne

tak

pokrowiec membraMED®

1 na zamek

użytkowa minimalna wartość ciśnienia

10 mmHg

dopuszczalna maksymalna wartość ciśnienia

130 mmHg

maksymalny czas użytkowania

nie określono

wymiary maksymalne po napompowaniu (cm)

42 x 46 x 10

wewnętrzna średnica przewodów zasilających

5 mm

ilość komór poprzecznych

5 PCVN

wkład z pianki PU

tak

szkieletowy lub nakładka VISCO

opcja

masa własna (kg)

3

tryb pracy

ciągły (zmienny lub statyczny)