prostokomorowe

Materace przeciwodleżynowe prostokomorowe


Materace przeciwodleżynowe prostokomorowe


Materace przeciwodleżynowe prostokomorowe są przeznaczone do profilaktyki i terapii dla osób narażonych na powstanie/ rozwój odleżyny. Materac przeciwodleżynowy prostokomorowy umożliwia stosowanie profilaktyki/ terapii niskouciskowej (rozłożenie ciężaru ciała na dużej powierzchni styku materaca przy bardzo niskich wartościach ciśnień). Materace przeciwodleżynowe z komorami poprzecznymi należą do grupy materacy podwyższonych i wysokich, co umożliwia ich pracę na najniższych wartościach ciśnienia. Komory (w ilości od 16 do 54) i pokrowiec materaca wykonane są z PUR (poliuretanu).
Materace przeznaczone są do opieki wieloletniej, ponieważ wyprodukowaliśmy je z poliuretanu PUR odpornego na degradację fizykochemiczną. Praktyczny okres używalności materacy wynosi wiele lat (średni okres intensywnego użycia to ponad 5 lat). Materiał jest bardzo odporny na stosowanie środków chemicznych (m.in. dezynfekcyjnych) oraz temperatury ponad 600C, pozostaje elastyczny i nie traci swoich właściwości użytkowych.

Materace zaopatrzone są w zawory reanimacyjne co umożliwia ich szybkie opróżnienie z zalegającego powietrza. Konstrukcja materaca, dostępność elementów zamiennych powoduje, że stosowanie materaca w specjalistycznej opiece długoterminowej jest uzasadnione także pod względem ekonomicznym. Materac przeciwodleżynowy z komorami poprzecznymi jest wykonany w kolorze niebieskim i zbudowany z poprzecznych komór powietrznych posiadających zabezpieczenie antyrotacyjne oraz opcjonalnie szybkozłączki komór umożliwiające wypinanie i usuwanie pojedynczych komór spod ciała chorego podczas pracy systemu. W takim miejscu rana nie ma żadnego styku z materacem (bezdotykowa terapia odleżyn). Spód materaca może posiadać zabezpieczenie antypoślizgowe oraz pasy stabilizacyjne. Prawidłowe stosowanie materaca prostokomorowego nie wymaga, aby pacjent regularnie zmieniał pozycję.

Materac przeciwodleżynowy prostokomorowy


Właściwy dobór materaca do danego pacjenta powinien zostać skonsultowany przez odpowiedzialny za pacjenta personel z uwzględnieniem jego stanu, diagnozy medycznej z firmą REVITA. Stosowanie produktu może zalecić wyłącznie uprawniona do tego osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie medyczne. Użytkowanie materaca przeciwodleżynowego nie wymaga szkolenia ani specjalnych umiejętności. Pompa zmiennociśnieniowa zasilająca materac dokonuje samoczynnie regulacji ciśnienia dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta według danych otrzymanych z panelu sterowania. Dzięki temu zapewniona jest optymalna redukcja ucisku powierzchniowego, termoregulacja i komfort pacjenta. Według opinii ekspertów z EPUAP (European Pressure Ulcer Advisory Panel) oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy to najbardziej skuteczny sposób w prewencji i jest wymagany w terapii odleżyn.

Metodologia badań materacy została opracowana w oparciu o dane Gaymar Industries, Inc.Research Labs.

Opracowanie zgodne z wytycznymi:
  • Decubitus, niezależne laboratorium badawcze.
  • EPUAP (European Pressure Ulcer Advisory Panel).
  • Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.