16.05.2024

Konferencja w Warszawie

10-11 maja 2024 r. w Hotelu Sound Garden w Warszawie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu”, która zgromadziła blisko 400 medyków z całej Polski. To największa konferencja opieki paliatywnej w Polsce!

Konferencja skierowana była do: pielęgniarek, lekarzy, farmaceutów, opiekunów medycznych, wolontariuszy hospicjów, personelu zarządzającego w hospicjach w Polsce. 

Jako firma mieliśmy okazję zaprezentować nasze produkty oraz zrealizować wykłady i szkolenia w zakresie profilaktyki i terapii odleżyn oraz stosowania nowoczesnych systemów przeciwodleżynowych. Dziękujemy za wspólne spotkanie oraz jego wysoki poziom merytoryczny i duże zainteresowanie uczestników.

Organizatorami konferencji byli: Vicommi Media, Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM oraz Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego spotkania był dr n. med. Paweł Witt. Podczas konferencji uczestnicy wzięli udział w wykładach wybitnych ekspertów i praktycznych warsztatach, m.in. z komunikacji z rodziną pacjenta umierającego lub w tematyce leczenia ran niegojących się.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzielili: Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Europejskie Stowarzyszenie Epidemiologii i Higieny, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Onkologicznych, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych, Ewdomed oraz
Konsultanci Krajowi:
w dziedzinie geriatrii, prof. Tomasz Targowski,
w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego, dr n. med. Małgorzata Pasek,
w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, prof. Jan Styczyński,
w dziedzinie farmakologii klinicznej, prof. Bogusław Okopień.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom, prelegentom, gościom i uczestnikom za udział w tym wydarzeniu. 96% uczestników zadeklarowało chęć udziału w kolejnej konferencji!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji: